Vo Východnej sa bude konať nový festival, určený je pre rodiny s deťmi

Prinavrátiť súčasnému náročnému životnému štýlu dotyk s prírodou, či umožniť rodinám s deťmi prežiť tri dni na dedine s tradičnými hodnotami, je cieľom organizátorov prvého ročníka nekomerčného festivalu Tri dni vo Východnej, ktorý sa uskutoční v známom amfiteátri pod Kriváňom.

Projekt je zameraný na rodiny s deťmi, tradície, prírodu a podporu regiónu v srdci Slovenska.

„Pozornosť venujeme remeslám, tvorivým dielňam, hudbe rôznych žánrov, tanečnej škole, prednáškam o životnom štýle, cvičeniu jogy pri tónoch cimbalu, ochutnávke tradičných slovenských jedál a produktov, ale aj vegetariánskej či vegánskej kuchyne,“ povedal riaditeľ festivalu Pavel Ňuňuk.

Na podujatí chcú prezentovať život na dedine aj cez permakultúru, rodinné farmárstvo, nahliadnuť do života zvierat, prezentovať prostredníctvom workshopov tradičné jedlá na báze bio potravín.

„Toto všetko plánujeme podporiť slovenskou hudbou od slovenských interpretov a pevne veríme, že naše vzájomné oduševnené filantropické predstavy sa podarí napĺňať každoročne,“

doplnil s tým, že projekt myslí aj na deti s ťažkým zdravotným postihnutím zo Špeciálnej základnej školy v Liptovskom Jáne, ktoré sú priamo vtiahnuté do účinkovania v programoch.

Zdroj a ilustr. foto tasr

Pozri tiež

Film Špina na banskobystrickom amfiteátri uvedú hlavné predstaviteľky

Banskobystrický Amfiteáter Paľa Bielika aj toto leto dokazuje, že patrí medzi najobľúbenejšie miesta filmových premietaní …

Jeden komentár

 1. Dobrý deň,

  som študentka odboru Divadelný manažment na VŠMU v Bratislave a v termíne 7.-9. apríla 2016 organizujem medzinárodnú pracovnú konferenciu (workshop) pre mladých event manažérov a študentov Arts Managementu (a príbuzných odborov) na tému Festival Management v Bratislave.

  Na konferencii vystúpia medzinárodní speakri z oblasti manažmentu festivalov, ktorí nám okrem prednášok budú pomáhať s posunom projektov festivalov v rámci jednotlivých tém konferencie. Konferencia je bezplatná, ubytovanie účastníkov vieme zabezpečiť.

  Ak Vás táto ponuka zaujala, prosím ozvite sa mi na ludmila.kruzliakova@gmail.com a posyktnem Vám viac informácií.

  Ďakujem pekne.

  S pozdravom,
  Ľudmila Kružliaková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *