Vo Vydrovskej doline dnes slávnostne otvorili 15. sezónu Lesníckeho skanzenu

Oficiálne otvorenie jubilejnej 15. sezóny Lesníckeho skanzenu dnes do Vydrovskej doliny pri Čiernom Balogu prilákalo množstvo ľudí. Pekné počasie, ale aj bohatý program si podľa vedúceho odboru komunikácie štátneho podniku Lesy SR Banská Bystrica Vlastimila Rezeka vychutnalo vo Vydrovskej doline približne 2000 až 2500 návštevníkov.

„Dnešné otvorenie prebehlo vynikajúco. Obloha bola bez jedného mráčika, s čím sme ani nerátali,“ podotkol Rezek s tým, že už tradične bola sezóna otvorená preseknutím povrázka, ktorý držal zvinutý nápis „Vydrovská dolina otvorená“.

Súčasťou programu bolo aj vyhlásenie záveru 11. ročníka Lesníckych dní či vyhlásenie 11. ročníka ankety Cena Jozefa Dekreta Matejovie.

„Tak ako každý rok bude odborná komisia vyberať z navrhovaných kandidátov víťaza, ktorý sa najviac zaslúžil o rozvoj lesníctva na Slovensku,“

podotkol Rezek, podľa ktorého ocenenie sa bude odovzdávať na Dni stromu v júli tohto roka. V sprievodnom programe nechýbali vystúpenia folkloristov, dychovej hudby či ukážky chovu huculských koní.

zdroj a foto: tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *