Vynikajúci Pavol Seriš sa predstaví Bystričanom v monodráme Samko Tále

Bábkové divadlo na Rázcestí si na prvý júnový týždeň pripravilo špeciálny program pre dospelých. Banskú Bystricu navštívi vynikajúci herec a performer Pavol Seriš.

Pavol Seriš je známy tak publiku na Slovensku ako aj v Čechách, najmä ako autor a interprét komédií jedného herca. Od svojho absolvovania Ateliéru klaunskej, scénickej a filmovej tvorby na Janáčkovej akadémii v Brne získal mnoho ocenení na domácich i zahraničných festivaloch, napr. v roku 2012 cenu Stana Radiča na Kremnických gagoch za objav roka, cenu Sofia Amendolea na festivale Roma Teatro Festival 2014 v Ríme či cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v Agadire v Maroku.

Tento talentovaný divadelník sa Banskej Bystrici predstaví s originálnou produkciou Samko Tále.

„Samko Tále je prostáčik odhaľujúci naše potlačované obavy a predsudky voči všetkému „inému“, ktoré v nás stále driemu. Aké sú hlboké? Naozaj sa snažíme porozumieť svetu, alebo pohodlne skĺzneme do všeobjímajúcej nenávisti?“

Pýtajú sa tvorcovia inscenácie režisérka Monika Pulišová a predstaviteľ Samka Pavol Seriš.

Inscenácia je dramatizáciou slávnej slovenskej novely spisovateľky Daniely Kapitáňovej Kniha o cintoríne a s úspechom sa už predstavila publiku v Čechách aj na Slovensku.

Samko Tále – Komediálna monodráma o tom, čo všetko nenávidíme je na programe BDNR v utorok 6. júna o 19.00 hodine, ako jedno z posledných predstavení v divadelnej sezóne 2016/2017.

Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

 

Monika Tatarková, foto: bdnr

 

Pozri tiež

DIVADELNÉ JARNÉ PRÁZDNINY V ROKU SLOVENSKÉHO DIVADLA 2020

Bábkové divadlo na Rázcestí viac rokov pripravuje intenzívny jarnoprázdninový program venovaný najmä školáčkam, školákom , …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *