Výnimočné príbehy solidarity a ľudskosti. V Banskobystrickom kraji hľadáme ľudí so srdcom na dlani !

Srdce na dlani je každoročné ocenenie obdivuhodných skutkov a projektov, či už jednotlivcov, organizácií alebo skupín ľudí, ktoré svojou dobrovoľníckou činnosťou prispievajú k pozitívnej zmene vo svojom okolí. Ide o ocenenie tých, ktorí konajú dobré skutky bez nároku na finančnú odmenu, v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života.

Ľudí so „srdcom na dlani“ je okolo nás veľa. Je však dôležité vedieť poďakovať. Výnimočná dobrovoľnícka práca si zaslúži viac, než len dobrý pocit. Zaslúži si ocenenie Srdce na dlani! O to viac v dnešnej zvláštnej dobe, kedy nás zasiahla pandémia COVID – 19 a ľudia potrebujú vniesť do týchto ťažkých časov trochu láskavosti, dobra a pozitívnych správ.

„Ak poznáte vo svojom okolí výnimočného človeka, skupinu ľudí, ktorí dobrovoľne venujú svoju energiu, čas, vedomosti a schopnosti v prospech iných alebo celej spoločnosti, alebo dobrovoľnícky projekt, ktorý pomohol dobrej veci, či školu, inštitúciu, samosprávu, organizáciu, ktorá podporuje dobrovoľníctvo, dajte nám o ňom vedieť a nominujte ich na ocenenie.“

vyzýva k nominovaniu koordinátorka Veronika Kosková. Nomináciu je možné zaslať priamo Centru dobrovoľníctva v Banskej Bystrici do 8. novembra 2020 prostredníctvom webu www.srdcenadlani.sk, na ktorom sú dostupné všetky informácie, podmienky nominovania a nominačné hárky. Ako súčasť nominácie je potrebné priložiť fotografie nominovaného človeka z dobrovoľníckej aktivity.
O udelení ocenenia v Banskobystrickom kraji rozhodne nezávislá hodnotiaca komisia zložená z predchádzajúcich ocenených a predstaviteľov organizácií podporujúcich dobrovoľníctvo. Komisia rovnako rozhodne o nomináciách na národnú úroveň, kde ocenenie Dobrovoľník roka 2020 organizuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí.
Snahou Centra dobrovoľníctva je už štrnástym rokom spolu s vami vyzdvihnúť a oceniť ľudí z celého Banskobystrického kraja, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná, a ktorí sú inšpiratívnym príkladom aj pre ostatných. V roku 2019 bolo v šiestich krajoch zapojených do Srdca na dlani udelených spolu až 64 ocenení za výnimočné skutky, z toho 17 v Banskobystrickom kraji.

V roku 2020 vôbec po prvýkrát prebehne oceňovanie Srdce na dlani vo všetkých ôsmich krajoch Slovenska. Navyše, historicky prvýkrát bude priamo prepojené aj s oceňovaním na celonárodnej úrovni, na ktoré budú nominované tie najvýnimočnejšie príbehy z jednotlivých krajov.
Partnerom podujatí vo všetkých krajoch je Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií a CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum. Záštitu nad oceňovaním na úrovni krajov prevzal splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti. V Banskobystrickom kraji sme požiadali o záštitu predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Jána Luntera, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska. Srdce na dlani sa udeľuje s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, Iuventy – Slovenský inštitút mládeže a v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela .

zdroj a foto: Veronika Kosková, Centrum dobrovoľníctva

Pozri tiež

TATRANSKÉ SÚSTREDENIE ADEPTOV ŠTARTU NA EYOF 2022

„V nedeľu 17. októbra sa zišla na Štrbskom Plese v hoteli Toliar tridsiatka nádejných atlétov ročníkov 2006 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *