Výročie prvej písomnej zmienky si v Handlovej pripomenú výstavou i galaprogramom

Výstavou obrazov ako i slávnostným galaprogramom si v Handlovej pripomenie verejnosť 640. výročie prvej písomnej zmienky o baníckom meste. Obe podujatia sa budú konať 8. marca, dejiskom výstavy bude Karpaty Art Gallery a dejiskom galaprogramu bude Dom kultúry Handlová.
Na výstave obrazov pod názvom Moja Handlová si bude môcť verejnosť prezrieť diela zo súkromnej zbierky Handlovčana, umelca a zberateľa Jána Procnera. Jej vernisáž sa bude konať v priestoroch galérie 8. marca o 15.30 h a vystúpi na nej spevácka skupina Grünwald z Karpatsko-Nemeckého spolku v Handlovej. Samotná výstava potrvá do 1. apríla.
Slávnostný galaprogram pod názvom Seperdeo bude spojený s oceňovaním piatich firiem, ktoré sa za posledných 10 rokov zaslúžili o rozvoj mesta, jeho súčasťou bude aj divadelné predstavenie. Podujatie sa bude konať od 16.30 h v kinosále domu kultúry.
Prvá písomná zmienka o Handlovej pochádza z roku 1376 z listiny kráľa Ľudovíta I. Veľkého. Samospráva dala pri tejto príležitosti aj vyrobiť pečiatku s podobizňou svätej Kataríny, patrónky mesta.

O  podujatiach informovala hovorkyňa Handlovej Viktória Moravčíková Timurová.

zdroj a foto ilustračné: tasr

Pozri tiež

Uplynulo desať rokov, spomeňte si s nami …

10. august je zapísaný v slovenskom kalendári ako pamätný deň – Deň obetí banských nešťastí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *