VYŠETROVANIE VRAŽDY V RIMAVSKEJ SOBOTE POKRAČUJE. VRAŽEDNÚ ZBRAŇ SA ZATIAĽ NÁJSŤ NEPODARILO

O prípade obzvlášť závažného zločinu vraždy sme vás informovali už v nedeľu ráno prostredníctvom oficiálnej stránky polície na facebooku Polícia SR – Banskobystrický kraj.

37-ročná žena v noci na nedeľu zomrela na chodbe bytového domu rukou násilníka. Páchateľ jej spôsobil vážne zranenia, ktorým podľahla. Podrobnosti o jej zraneniach nie je vhodné z dôvodu citlivosti prípadu zverejňovať, fakt je však ten, že žena zomrela násilnou smrťou, kde s najväčšou pravdepodobnosťou páchateľ použil ako vražedný nástroj nôž.

Upozorňujeme občanov, v prípade, že by niekto našiel nôž (pravdepodobne išlo o kuchynský nôž s dĺžkou čepele 20 až 25 cm, šírkou 1 až 5 cm), aby tento nález v žiadnom prípade nechytali, ale bezodkladne to nahlásili na polícii. Do úvahy pripadajú s najväčšou pravdepodobnosťou úseky ulíc Rožňavská, Družstevná, Tompova, Šrobárova a Francisciho.

Podľa doteraz vykonaného objasňovania, zo spáchania skutku je podozrivý 22-ročný Ján z Rimavskej Soboty. Polícia v noci na nedeľu po mužovi pátrala, pričom v tom čase prišla v nedeľu, v skorých ranných hodinách informácia, že si on sám  privolal rýchlu zdravotnú pomoc, nakoľko mal bodné poranenie hrudníka, pričom po prevoze do nemocnice pár hodín na to zomrel.

V obidvoch prípadoch bola nariadená súdna pitva. Prebiehajú procesné úkony, medzi nimi aj výsluchy svedkov a iné. Bližšie informácie k prípadu nateraz nie je možné poskytnúť.

TS KRZP BB, Petra Kováčiková, foto ilustr. Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pozri tiež

Odborníci diskutovali pri Dunaji o ochrane vôd

Takmer 50 expertov sa stretlo vo štvrtok 2. júla 2020 na odbornej exkurzii pri Dunaji, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *