Vyšetrovateľka obvinila študenta Ahmada zo zločinu vraždy v štádiu pokusu

Na vysokoškolskom internáte na Akademickej ulici v Nitre zaútočil nožom 22-ročný muž z Afganistanu na svojho 23-ročného spolubývajúceho. Dráma sa stala vo štvrtok 11. februára približne o siedmej hodine ráno v izbe na piatom poschodí internátu.

„Ahmad napadol svojho spiaceho spolubývajúceho a nožom mu spôsobil zranenia krku a chrbta,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Pred ďalšími útokmi sa poškodený ubránil uzamknutím na toalete. Keď počul útočníka telefonovať, vykradol sa z toalety a chcel sa dostať na chodbu k výťahom. Podozrivý sa mu v tom usiloval zabrániť. Prenasledovanému mužovi sa podarilo dostať na vrátnicu, odkiaľ privolali políciu a záchrannú službu.

Policajné hliadka podozrivého 22-ročnému Afganca na mieste zadržala. Po vykonaní všetkých procesných úkonov vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre obvinila muža z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. V zmysle trestného zákona hrozí za tento obzvlášť závažný zločin trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Zdroj a foto : tasr

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *