Výsledky prvého dňa komunitného testovania v Banskej Bystrici

Dnes sa v Banskej Bystrici na testovaní zúčastnilo  4645 ľudí.
Komunitné cielené testovanie v Banskej Bystrici sa realizovalo na 12 odberných miestach vďaka 18 odberným tímom, ktoré tvorí 17 zdravotníkov a 69 administratívnych pracovníkov. Na odberných miestach bolo 11 vojakov a 11 príslušníkov štátnej polície. Motorizované hliadky a 12 príslušníkov mestskej polície dohliadali na verejný poriadok v meste.

Do 12:00 hod. sme stihli otestovať 2 150 záujemcov, z toho 13 je pozitívnych na ochorenie COVID-19. Za uplynulé týždne počet pozitívnych v našom okrese stúpal, ale posledné dni zaznamenáva pokles aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici. Je to dobré číslo a všetci očakávame, že postupne dôjde k ďalšiemu poklesu. Pozitívne testovaných nahlasujeme pracovníkom RÚVZ, ktorí budú vykonávať ďalšie trasovanie.  Som rád, že komunitné cielené testovanie prebieha bez problémov. Záujemcovia sa môžu prihlasovať aj počas nedele. Reakcie obyvateľov sú prevažne pozitívne. Oceňujem pomoc armády a príslušníkov štátnej aj mestskej polície, ktorí nám pomáhajú s logistikou a s usmerňovaním ľudí,“

hovorí primátor Ján Nosko.

RÚVZ v Banskej Bystrici zriadil infolinku 0918 659 580 pre zamestnávateľov, ktorí majú pozitívnych zamestnancov a potrebujú si čokoľvek odkonzultovať. K dispozícii je počas soboty aj nedele v čase od 9:00 hod. do 15:00 hod.

Vyjadrenie primátora Jána Noska po ukončení prvého dňa komunitného testovania:

„Ďakujem všetkým, ktorí sa správajú zodpovedne voči svojim kolegom a okoliu. Na komunitnom cielenom testovaní sa počas dnešného dňa zúčastnilo 4 645 ľudí, pričom 34 bolo pozitívnych na ochorenie COVID-19. Spolu s odborníkmi sme presvedčení, že nie celoplošné testovanie, ale práve takýto model má v súčasnom období zmysel.”
Registrácia je stále otvorená, stačí kliknúť na https://www.banskabystrica.sk/testovanie, vybrať si odberné miesto a konkrétny čas.
Odberné miesta : 
 • Základná škola Jána Bakossa, Bakossova 5
 • Základná škola, Trieda SNP 20
 • Základná škola Slobodného slovenského vysielača, Skuteckého 8
 • Základná škola, Spojová 14
 • Základná škola, Sitnianska 32
 • Základná škola, Radvanská 1
 • Základná škola, Pieninská 27
 • Základná škola, Moskovská 2
 • Základná škola, Golianova 8
 • Základná škola Jozefa Gregora Tajovského, Gaštanová 12
 • Základná škola, Ďumbierska 17
 • Regionálny úrad verejného zdravotníctva Banská Bystrica, Cesta k nemocnici 1
„Ak patríte medzi pracujúcich ľudí, ktorí majú v súčasnom lockdowne výnimku od zamestnávateľa, že prácu nemôžete vykonávať z domu,  ešte stále sa môžete zaregistrovať a zajtra sa dať otestovať,”
dopĺňa primátor.
 Mesto Banská Bystrica, Zdenka Marhefková, foto ilustr. red.

Pozri tiež

Spoluprácou k otvorenej samospráve

Mesto Banská Bystrica sa na jeseň 2020 zapojilo do iniciatívy s názvom Open Government Partnership Local …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *