Výsledky testovania počas víkendu obyvateľov Banskej Bystrice na ochorenie COVID-19

V Banskej Bystrici sa počas víkendu v mobilných odberných miestach dalo otestovať 29 053 ľudí. Pozitívnych bolo 182, čo je 0,63 percent.

  • SOBOTA: 16 362 otestovaných, z toho 78 pozitívnych
  • NEDEĽA: 12 691 otestovaných, z toho 104 pozitívnych
  • SPOLU: 29 053 otestovaných, z toho 182 pozitívnych

V 55 odberných tímoch pomáhalo 110 zdravotníkov a 165 administratívnych pracovníkov. Celkovo 32 príslušníkov Ozbrojených síl SR a približne 20 štátnych policajtov dohliadalo na plynulý chod a pomáhalo navigovať záujemcov o testovanie na príslušné odberové stanovištia. O  objekty, v ktorých boli zriadené mobilné odberné miesta sa staralo 18 technicko-prevádzkových pracovníkov a školníkov. V teréne bolo aj 16 príslušníkov mestskej polície.

Na každom mobilnom odbernom mieste dohliadali na plynulý chod príslušníci štátnej polície i ozbrojených síl. O verejný poriadok v okolí odberných miest sa starala mestská polícia. Každý otestovaný záujemca dostal osobne do vlastných rúk (nie formou SMS) písomné potvrdenie o výsledku testu v zmysle metodiky Ministerstva zdravotníctva SR k testovaniu formou antigénových testov.

Primátor Ján Nosko informoval o tom, že ho teší  informácia z banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o tom, že čísla pozitívnych na ochorenie COVID-19 sa zlepšujú a majú klesajúci trend 

Podľa údajov RÚVZ v Banskej Bystrici bolo v banskobystrickom okrese za obdobie 14 dní zaznamenaných 1 333 prípadov. 

Došlo k stabilizácii výskytu ochorenia COVID-19 s poklesom o 23 percent oproti predchádzajúcemu 14-dňovému obdobiu, keď mala incidencia hodnotu 1 563 na 100 000 obyvateľov. Pri zachovaní uvedeného trendu budeme môcť byť zaradení z tretieho stupňa varovania do druhého stupňa varovania podľa kritérií regionálneho semaforu,“

dopĺňa Mária Avdičová z banskobystrického RÚVZ. 

Počas prvého dňa využilo možnosť dať sa otestovať na prítomnosť ochorenia COVID-19 celkovo 16 362 ľudí, z toho pozitívnych bolo 78, čo predstavuje 0,48 percent. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľajú na zabezpečení skríningového testovania. Poďakovanie patrí aj všetkým Banskobystričanom a obyvateľom okolitých obcí za disciplínu a zodpovedné správanie,“povedal primátor Ján Nosko.
Vedenie mesta poďakovalo všetkým, ktorí pomohli pri organizácii, realizácii i plynulom priebehu testovania.
TS Mesto Banská Bystrica, Zdenka Marhefková, zč  foto ilustr. red

Pozri tiež

Marec v BDNR s navstevnik.online

Bábkové divadlo na Rázcestí na mesiac marec s radosťou prijalo ponuku portálu navstevnik.online. Portál vznikol z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *