Výstava v radnici približuje 20 rokov Divadla z Pasáže

V pondelok 4. mája 2015 sa uskutočnila vo foyer radnice na Námestí SNP vernisáž výstavy 20… a predsa sa hrá, ktorá  zachytáva 20 rokov života Divadla z Pasáže. Predstavuje zaujímavé a dôležité momenty, ktoré Divadlo z Pasáže postretli a neminuli.

Divadlo z Pasáže je profesionálne komunitné divadlo, ktoré ako jediné svojho druhu na Slovensku pracuje s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Vo svojej činnosti prepája kultúrnu, umeleckú a sociálnu oblasť. Vzniklo v roku 1995 a počas svojej existencie naštudovali 21 inscenácií, natočili dva celovečerné filmy, hraný film Z denníka jedného vagóna a dokumentárny film z turné po USA Chránené územia, natočili 4 televízne dokumenty, zorganizovali 5 ročníkov medzinárodného bienálneho divadelného festivalu komunitného umenia a 1. ročník festivalu Akcent, zúčastnili sa medzinárodných festivalov, divadelných prehliadok a workshopov v Dánsku, Fínsku, Litve, Lotyšsku, Nemecku, Portugalsku, Francúzku.

Divadlo prešlo vlastným vývojom, počas ktorého sa vyprofiloval profesionálny umelecký súbor, tvorený hercami so zdravotným postihnutím. Divadelné predstavenia nesú okrem umeleckej výpovede aj silné ľudské posolstvá.

Pokiaľ sa chcete o histórii Divadla z Pasáže dozvedieť viac, alebo zaspomínať, výstava potrvá do 23. mája 2015.

(pef)

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

2 komentáre

  1. Pe1ne jo, to je pastva pro oči 🙂 Co mě z fotek nejvedce zljuaao?Barevne9 deštnedky na fotce 1., aktovky a peněženky na fotce 2., pak taška (?) se znakem Channelu a ne1pisem Fake + červene1 sluche1tka na 3. dvojfotce, zeleno černfd kabe1tek (?) vlevo na 5. fotce, černfd batoh s hnědfdmi popruhy (vlevo, 2. shora) + be9žove1 kabelka a světle šedfd batoh na 7. fotce, 8. fotce se budu jen sme1t :D, i když to s lodičkami vypade1 vcelku hezky, ať je to, co je to, a ten hafan na posledned fotce? Ten je opravdu zvle1štned, vypade1 to na nějake9ho kředžence..Super čle1nek! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *