Výťažok z podujatia Banská Bystrica Krok za krokom poputoval na Svetielko nádeje

V meste pod Urpínom sa v sobotu 2. októbra uskutočnil nultý ročník športovo – charitatívneho podujatia „Banská Bystrica Krok za krokom“.  Celý výťažok z podujatia bol slávnostne odovzdaní 14. októbra v Cikkerovej sieni v meste pod Urpínom  v rámci štvrtého z tohtoročným cyklov, už XI. ročníka Ars Poetica Neosoliensis.
Šek vo výške 3095,45 Eur odovzdali organizátori Erika Karová, Miroslava Zvončeková, Jozef Hucman a autor myšlienky Miroslav Kapusta, do rúk Vande Prandorfyovej z OZ Svetielka nádeje.
Na podujatí pomáhalo mnoho  dobrovoľníkov,  ktorí podporili projekt svojou aktivitou a štedrosťou. Nešlo o súťažné preteky, ale  o spoločný pochod,  či beh nesúci v sebe odkaz v transformácii výdaja dobrej energie, smerujúcej k detským onkologickým pacientom, čím sa mala naplniť  myšlienka OZ Svetielka Nádeje – Veľká pomoc malým hrdinom!

Cieľom bolo pešo, zrýchleným krokom, alebo  behom, obísť Banskú Bystricu v jej užšom intraviláne a pokúsiť sa v časovom limite do 6 hodín, prejsť celkom 32 km, čo sa podarilo vyše 30 ľuďom, niektorí sa zapojili ako štafeta, niektorí si prešli svojich  5km“.  Veľký okruh zahŕňal okrem starého mesta, aj jeho najväčšie sídliskové časti, ako Kráľová, Radvaň, Podlavice, Fončorda, Sásová, Rudlová, Majer a Uhlisko.  Do podujatia sa zapojili aj občianske rady Radvaň, Kráľová, Fončorda, v ostatných mestských častiach pomáhali mnohí dobrovoľníci. Ako prvý prišiel do cieľa s časom 3,33 hod. p. Môcik. Na trasách pomáhali aj vedúci trás Milan Belko, Ján Bradňaský,  Jakub Forgács a Ľubomír Blaho.

Záujem bol o aj o menšiu bezbariérovú 2km trasu do ktorej sa zapojili rodiny s deťmi, mamičky a ockovia s kočíkmi. Cestou sa zastavili na detskej atletike a vyskúšali si svoje vedomosti vo vedomostnom kvíze o Banskej Bystrici.

Obohatením podujatia boli vystúpenia mnohých umelcov, ako David Bílek, Libuša Mažgútová, Soňa Kopčanová, Igor Šimeg, Roman Buhovecký, Jozef Mareš i Jozef Mak.  Nechýbali aktivity pre deti,  súťaže v spievaní a bohatá tombola.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa do podujatia zapojili akýmkoľvek spôsobom zapojili. Ďakujeme sponzorom, partnerom, darcom, dobrovoľníkom, umelcom a v neposlednom rade účastníkom bez ktorým sa nám vyzbierať takúto sumu nepodarilo! Veľké ďakujeme!“ povedala Erika Karová.

Podujatie podporili vydavateľstvo CBS, Horský hotel Šachtička, Mesto Banská Bystrica, La Roche-Posay, spoločnosť Tupperwear Banská Bystrica, EK-PROMOTION, Vitar očná optika MON, Donovalkovo, IN TAXI, Cartel, Cofee Bar  & Kitchen  Pizzeria Evijo Rochester Ginger, Nordic Walker Online, cukráreň Eufória BB, Tortičky od Inušky, Handmade by Beata, Fitshaker, Zvolenský, Predobro.sk, BB FM rádio, Dnes 24, WGO, Harmanecké papierne, Bystrica SiTy,  reklamná agentúra Media, športový klub Achilles Handlová a Ars Poetica Neosoliensis.
BB Krok za krokom

Pozri tiež

Slovenská republika potrebuje užšiu spoluprácu s ázijskými krajinami

„Posledné desaťročia sa vyznačujú postupným presunom geopolitického a ekonomického ťažiska svetovej politiky do indicko–pacifického regiónu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *