Začal sa mesiac knihy, čítať môžete pohodlne aj v spoločnosti autorov

Europa Shopping Center prichádza s bohatým programom a pohodlným čítaním v jedinečných „obývačkách“

Marec, ktorý je charakteristickým ako mesiac kníh, si pripomenie aj najväčšie nákupné centrum v Banskej Bystrici. Počas celého mesiaca si na svoje prídu knihomoli a záujemcovia o literárne diskusie. Pre knižných fanúšikov bude marcová nádielka podujatí zážitkom. Na milovníkov literatúry čakajú inšpiratívne besedy s autormi a po celú dobu sú na centre otvorené aj komfortné oddychové zóny.

Vôňa papiera naplneného príbehmi sa bude šíriť centrom po celý mesiac. Každú nedeľu je pre návštevníkov pripravená bohatá dávka čitateľských podujatí pre deti, mládež, ale aj dospelých, do ktorých sa zapoja aj banskobystrické kultúrne organizácie. V nedele, krátko po 10.00h., budú otvárať blok podujatí Bábkové divadlo na rázcestí, ktoré vystrieda Divadlo pod balkónom.

„Je pre nás veľmi dôležité ukázať návštevníkom, ako aj verejnosti, že obchodné centrum môže byť nielen centrom zábavy, ale aj zdrojom vedomostí a kultúry. Preto chceme v celých rodinách vyvolať záujem o to, že voľný čas sa dá tráviť medzi ľuďmi a zároveň s knihou v ruke alebo diskusiou o jej príbehu,“

hovorí Jana Seleštianska, Marketing Manager Europa SC.

Čítanie pre dospelých

Popoludní bude blok pokračovať Čítaním s Univerzitnou nocou literatúry, kde si nájdu svoju knižnú dávku záujemcovia o beletriu, ale aj náročnejší čitatelia. Nedeľné bloky uzatvorí inšpiratívna diskusia s autormi rôznych noviniek na knižných pultoch. Andrea Kello Žačoková bude hovoriť o svojej knihe Superženy, Katarína Mayer a Soňa Borušovičová budú diskutovať o príbehu rozhodovania hlavnej hrdinky knihy Sama za seba. Ema Tekelyová predstaví svoju zbierku Polievok, od ktorých sa chudne a Ondrej Sokol načrie do svojej knihy Ako som vozil Nórov.

Oddychová zóna bude otvorená počas celého mesiaca

Okrem nedeľných blokov si návštevníci môžu v centrálnom priestore odpočinúť v oddychovej zóne, tzv. obývačkách. Budú prístupné počas celého marca a centrum ich vytvorilo pre tých, ktorí hľadajú odpočinok pri knihe aj počas týždňa. „Pri čítaní je ideálne mať čo najväčšiu pohodu. Preto sme v spolupráci s Mobelix a Panta Rhei vytvorili oddychové zóny. Na pohodlných kreslách si budú môcť návštevníci v spoločnosti dobrej knihy užiť v pokoji svoj čas pre seba, alebo si len tak posedieť,“ dodala Linda Luptáková, Marketing Coordinator Europa SC.

Poslednú nedeľu spestrí čitateľský krúžok Banskobystrické štúdio Rádia Regina, ktoré príde so svojou nádielkou kultúry a umenia. Či sa inšpirujete detskou, mládežníckou alebo literatúrou pre dospelých, zistíte v poslednú marcovú nedeľu. Počas mesiaca si na svoje prídu všetky vekové kategórie, ktoré vo svete kníh môžu odhaliť omnoho viac.

Program Mesiaca knihy

  • 08.03.2020

10:00 – 11:00 – Bábkový ateliér (BDNR)

13:00 – 15:00 – Čítanie s Univerzitnou nocou literatúry – dielo Analfabeta Negramotná (Ján Uličiansky)

15:00 – 17:00 Inšpiratívna beseda s autormi: Andrea Kello Žačoková – Superženy

  • 15.03.2020

10:00 – 11:00 – Janko a Marienka (Divadlo pod balkónom)

13:00 – 15:00 – Čítanie s Univerzitnou nocou literatúry – dielo Edo Hnedo (Hakon Ovreas)

15:00 – 16:00 – Inšpiratívna beseda s autormi: Tina Minor – Ilustrácia kníh Nevyhorení a Kde sú včely?

16:00 – 17:00 – Katarína Mayer a Soňa Borušovičová – Sama za seba

  • 22.03.2020

10:00 – 11:00 – Minikurz animácie (BDNR)

13:00 – 15:00 – Čítanie s Univerzitnou nocou literatúry – dielo Kto je Wilhem ? (Constance Orbeck- Nilsen), Tulkáčik a Klára ( Erik Jakub Groch)

15:00 – 17:00 – Inšpiratívna beseda s autormi: Ema Tekelyová – Polievky, od ktorých sa chudne.

  • 29.03.2020

10:00 – 11:00 – Janko Hraško (Divadlo pod balkónom)

13:00 – 16:00 – Čítanie s rádiom REGINA

16:00 – 17:00 – Ondrej Sokol – Ako som vozil nórov

TS Mesiac knihy, Anna Bieliková

Pozri tiež

Samospráva v spolupráci s UMB chce znížiť podiel neplatičov miestnych daní a poplatkov

Každá samospráva sa stretáva s neplatičmi miestnych daní a poplatkov. Napriek tomu, že všetky mestá zasielajú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *