Zajtrajšie oslavy SNP v Banskej Bystrici s bohatým programom ale aj dopravnými obmedzeniami

Do začiatku osláv 71. výročia Slovenského národného povstania, ktoré sa už tradične konajú v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici, ostáva necelý deň. Aký program a aké dopravné obmedzenia čakajú na Banskobystričanov aj návštevníkov osláv?

Kultúrny program aj sprievodné podujatia

Oficiálny program začína už o 10. hodine preletom stíhačiek ponad pamätník a pietnym aktom kladenia vencov. Pár minút pred 11. hodinou pokračuje program slávnostným zhromaždením a príhovormi oficiálnych hostí. Na poludnie začína kultúrny program, v ktorom sa predstavia Ľudová hudba Ďatelinka s hosťami, PUĽS (Poddukelský umelecký ľudový súbor), Robo Grigorov, či Orchester Cigánski Diabli so Sisou Sklovskou. O 18. hodine sa môžete tešiť na koncert Štátnej opery Banská Bystrica a oslavy zavŕši o 21. hodine komponovaný program k 60. výročiu Múzea SNP Pamäť v kameni. Program osláv 71. výročia SNP by mal končiť približne o 23. hodine. Na oslavách sa predstavia aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky, pripravené sú statické aj dynamické ukážky vojenskej techniky, zoskok vojenských výsadkárov a najmenší návštevníci sa môžu tešiť na modely áut a lietadiel. Počas osláv bude prebiehať v kinosále múzea SNP tiež premietanie dokumentárnych filmov.

Dopravné obmedzenia od dnešného večera

Keďže osláv SNP v Banskej Bystrici sa okrem množstva návštevníkov zúčastňujú aj významní štátnici, je potrebné sa pripraviť na niekoľko dopravných obmedzení aj aj dopravné komplikácie v centre mesta. Ako nás informoval náčelník Mestskej polície (MsP) Miroslav Bálint, od dnešného večera bude uzavretá Kapitulská ulica, ktorá bude slúžiť na parkovanie vozidiel oficiálnych hostí osláv a uzavreté tiež bude parkovisko v areáli Múzea SNP. Od zajtrajšieho rána bude regulovaná doprava v Cikkerovej a Švantnerovej ulici, kde bude zákaz zastavenia. Na vyhradených parkovacích miestach bude možné parkovať štandardne.

„Odporúčam, aby návštevníci osláv využili najmä záchytné parkoviská pri hoteli Lux a pri malej Železničnej stanici a nesnažili sa za každú cenu parkovať priamo v centre. Je predpoklad, že už od rána budú parkovacie plochy v centre plne obsadené,“ vysvetľuje náčelník MsP Miroslav Bálint.

V okolí Múzea SNP je potrebné počítať s vysokou koncentráciou nielen motorových vozidiel ale aj chodcov a preto by všetci návštevníci centra mali zvýšiť ostražitosť a obrniť sa trpezlivosťou.

(pef), foto: tasr

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *