Zápis prváčikov sa odkladá

Minister školstva Branislav Gröhling mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách od 30. marca 2020 až do odvolania. Prerušené vyučovanie naruší aj zápis prváčikov. Tie by sa mali organizovať bez prítomnosti detí.

Zápis prváčikov sa mal v Handlovej konať 1. apríla. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky určilo náhradný termín od 15. apríla do 30. apríla. Presný dátum zápisov určí mesto.

Ak rodič dieťaťa chce požiadať o odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky, doručiť odporučenie pediatra a odporučenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie pri zápise potrebovať nebude. Čas na dodatočné doručenie určilo ministerstvo do štyroch týždňov od skončenia prerušenia vyučovania.

Zmeny sa dotknú aj škôlok. Žiadosti na prijatie dieťaťa do materskej školy sa majú podávať od konca apríla do konca mája a rovnako ako pri zápise prvákov aj tu bez prítomnosti detí. Vyžadovať sa nebude ani potvrdenie o zdravotnom stave, ak ho však nepredložíte dodatočne, dieťa bude prijaté iba na adaptačný pobyt.

Autor: Lenka Molnárová, foto:redakcia

Pozri tiež

Režim v sociálnych službách sa uvoľňuje, kraj opäť začne poskytovať dennú starostlivosť

Režim v zariadeniach sociálnych služieb sa postupne uvoľňuje, od pondelka 8. júna začnú opäť fungovať ambulantné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *