Zásah elektrickým prúdom z trakčného vedenia môže spôsobiť smrteľné zranenia

Elektrické rušne potrebujú k pohybu elektrickú energiu, ktorú získavajú cez zberač z trolejového vedenia. Nachádza sa v ňom vysoké napätie, až 25 tisíc voltov, preto sa osoby nesmú približovať k trolejovému vedeniu.

Vysoké napätie zabíja už na väčšiu vzdialenosť. Osoby nesmú  vyliezať na stožiare trolejového vedenia, ani na železničné vozne, či na mostné konštrukcie. Vysoké napätie môže spôsobiť smrteľné poranenia!

Železničná polícia vo Zvolene vyšetruje prípad ublíženia na zdraví. Na nákladnej železničnej stanici vo Zvolene došlo k ťažkému zraneniu 16 ročného dievčaťa, ktoré vyšlo na pracovný stroj, na koľaji pod trolejovým vedením. Dievča zasiahol elektrický prúd z trakčného vedenia, pričom utrpelo rozsiahle popáleniny povrchu tela a ďalšie vážne zranenia. Kamaráti s ktorými tam bola uviedli, že do areálu železnice išli s tým, aby si urobili fotky pri odstavenom vlaku.

V minulosti sme vo Zvolene na  železničnej stanici aj v areáli Rušňového depa a taktiež  na železničnej stanici v Hronskej Dúbrave, zaznamenali niekoľko takýchto úrazov. Išlo o zamestnancov, ktorí vykonávali kontroly alebo opravy na streche odstaveného dráhového vozidla. Všetci utrpeli vážne zranenia a popáleniny celého tela.

TS: Mária Faltániová, foto: KRPZ BB

Pozri tiež

NA MOL OPITÝ MOTORKÁR S POZITÍVNYM TESTOM NA KORONAVÍRUS MAL BYŤ DOMA

Peňažný trest už dostal, teraz mu hrozí trestné stíhanie. Na linku 158 prijali trenčianski policajti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *