Zdeněk Troška predstaví novú rodinnú komédiu Strašidla

Český režisér Zdeněk Troška predstaví v auguste divákom v Česku i na Slovensku novú rodinnú komédiu pod názvom Strašidla. Príbeh plný fantázie chce naviazať na tradíciu slávnych českých trikových komédií ako Dívka na koštěti alebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, v ktorých sa stretáva moderná súčasnosť s rozprávkovým svetom nadprirodzených bytostí.

Troška prinesie na plátna kín rodinku „hejkala“ Huga žijúcu pokojným životom v starom dome na kraji mesta dovtedy, kým ich nevyruší vpád úradníka Patočku. Ten vo svojej horlivosti zistil, že neznámi obyvatelia majú veľké dlhy na nájomnom. Rozprávkové bytosti tak musia okúsiť ľudský svet a naučiť sa nielen s ľuďmi žiť, ale i s nimi v dobrom vychádzať.

Film nakrúcali v deviatich lokalitách, pre hercov bolo navrhnutých a ušitých 15 kostýmov a šesť parochní. Medzi najoriginálnejšie rekvizity patrila lietajúca metla pre čarodejnicu Žofiu, niekoľko zaujímavých doplnkov museli rekvizitári zaistiť aj pre upíra Ignáca, ktorého hrá Karel Dobrý. Ten musel ešte pred nakrúcaním absolvovať špeciálnu návštevu zubnej ordinácie, kde mu vzali odtlačok chrupu, na ktorý mu vyrobili upírsku zubnú náhradu. Ignác je skôr odmietaný nápadník než krvilačný upír, napriek tomu si Karel Dobrý musel „pochutnávať“ na delikatesách z upírskeho jedálnička ako plnené pavúky alebo muchotrávky.

Hladom pri nakrúcaní netrpel ani Zdeněk Troška.

„Jedna dobrá pani mi nosila do zámku v Líšne všetky možné dobroty. Od úžasných koláčov až po lahodné údeniny najrôznejších druhov. Naozaj výborné dobroty,“ pochvaľuje si režisér filmovej novinky, v ktorej ďalej hrajú Bronislav Kotiš, Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Carmen Mayerová, Sara Sandeva, Tereza Bebarová, Matej Hádek, Václav Postránecký, Anna Polívková, Petr Nárožný, Petr Čtvrtníček a iní.

Českú komédiu Strašidla prináša do kín od 18. augusta Continental film, informoval za distribučnú spoločnosť Emil Zvarík.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Slovenská sezóna bude na Art Film Feste bohatá na premiérové uvedenia

Programová sekcia Slovenská sezóna patrila v ostatných rokoch na Art Film Feste medzi divácky najobľúbenejšie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *