Žiaci ZŠ Jána Bakossa budú mať dlhšie prázdniny, dodávateľ nestihne výmenu okien

Žiaci Školy u Filipa a Základnej školy Jána Bakossa, si užijú prázdniny dlhšie. Dodávateľ totiž nestíha termín rekonštrukcie a na budove stále prebieha výmena okien.

Rodičia žiakov dnes obdržali email, v ktorom riaditeľ Školy u Filipa Tomáš Pivarči udeľuje žiakom v dňoch 2. – 3. septembra 2015 riaditeľské voľno. Dôvodom má byť nevyhovujúci stav priestorov školy. Žiaci Základnej školy Jána Bakossa nastúpia na vyučovanie až v pondelok 7. septembra.

„Súčasný technický stav školskej budovy nie je bezpečné miesto pre vyučovací proces (v celej budove sa ešte stále vymieňajú okná). Z tohto dôvodu udeľujem riaditeľské voľno na 02. 09. 2015 a 03. 09. 2015 (t.j. streda a štvrtok). Otázky typu kto môže za vzniknutú situáciu, odporúčam adresovať na mesto Banská Bystrica, ktoré podpisovalo zmluvu s firmou a určovalo aj harmonogram a termín ukončenia prác,“ píše rodičom v oficiálnom stanovisku Tomáš Pivarči.

O presune slávnostného otvorenia školského roka sa dočítame aj na internetových stránkach ZŠ Jána Bakossa.

„Milí rodičia a žiaci našej školy, s poľutovaním Vám oznamujeme, že z dôvodu rekonštrukcie budovy školy sa slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 uskutoční v pondelok 7.9.2015 o 8:30 hod. v školskej jedálni ZŠ.“

Priložené fotografie dokumentujú ako vyzerajú priestory základnej školy len pár dní pred začiatkom školského roka.

(pef)

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *