Žiadosti o dotácie BBSK možno podávať až do konca roka

Poslanci Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja na svojom dnešnom rokovaní rozhodli o predĺžení termínu na podávanie žiadostí o dotácie. Väčšina žiadateľov tak bude mať čas až do konca roka. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK. 

Vzhľadom na pandémiu COVID-19 vychádza Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) v ústrety žiadateľom o dotácie a predlžuje im termíny na predkladanie žiadostí. Rozhodli o tom poslanci krajského zastupiteľstva na svojom dnešnom rokovaní.

Z pôvodného termínu 30. novembra má väčšina žiadateľov (okrem časti týkajúcej sa dotácií marketingovej podpory regionálnych značiek a regionálnych producentov) čas až do konca roka, teda do 31. decembra vrátane. V tejto súvislosti sa menia aj termíny na rozdelenie dotácií, na ktoré majú komisie čas najneskôr do 15. apríla 2021. Rovnako sa posúva termín na vyúčtovanie dotácií pridelených na tento rok – do 15. januára 2021.

Žiadosti o dotácie prijíma kraj elektronicky, zriadil tiež telefonické linky pre technickú i obsahovú podporu žiadateľov. Všetky potrebné informácie, dokumenty, formuláre i telefónne čísla nájdu záujemcovia na internetovej stránke BBSK.

zdroj: TS BBSK, ilustračné foto ek

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *