ŽIAR NAD HRONOM: Mesto ocení 24 osobností a jednu nadáciu

Celkom 24 osobností mesta Žiar nad Hronom a jedna nadácia si v piatok (5.2.) prevezmú z rúk primátora Petra Antala ocenenia pri príležitosti 770. výročia udelenia mestských práv. Čestné občianstvo získa Belo Felix, hudobný skladateľ a vysokoškolský pedagóg, ktorý v meste roky pôsobil.

      Belo Felix sa venuje komponovaniu v oblasti populárnej hudby, najmä však tvorbe pre deti a spevácke zbory. V súčasnosti komponuje prevažne scénickú hudbu pre profesionálne i neprofesionálne divadlá a detské hudobné divadlo.
V Žiari nad Hronom začínal v Základnej škole na Ul. Dr. Janského, neskôr pôsobil v Základnej umeleckej škole v literárno-dramatickom krúžku, kde robil korepetície k pohybu a bol aj autorom viacerých hudobných zložiek. Aktívny bol aj pri spolupráci s detským folklórnym súborom Hrončatá v jeho začiatkoch. V bývalom Závodnom klube tiež komponoval hudbu pre divadelný súbor dospelých.
Okrem ocenenia Čestný občan odovzdá Antal na slávnostnej akadémii aj ďalšie ocenenia – Cenu mesta Žiar nad Hronom, Cenu primátora mesta a pamätnú plaketu. Ocenenia si prevezmú osobnosti z oblasti umenia, medicíny, histórie, športu, ale aj za dobrovoľnícku činnosť.

tasr

Pozri tiež

Do kroniky mesta pribudli ďalšie významné mená

Koniec februára sa v Banskej Bystrici opäť niesol v slávnostnom duchu. V Cikkerovej sieni radnice si prevzalo ocenenia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *