Žihadielko budú otvárať už v sobotu, dovtedy ho musia expresne rýchlo postaviť

Dlhoočakávané ihrisko Žihadielko sa má otvoriť už v sobotu 25. júna.

Za 4 dni sa Banskobystričania môžu tešiť z nového detského ihriska pri ulici THK. Presne 4 dni ale ostávavajú aj na jeho zhotovenie. Kým v nedeľu bol na mieste ihriska len plot a pár základných obrubníkov, dnes sa na mieste potia usilovní pracovníci, aby sa do soboty všetko stihlo. Expresná výstavba ihriska nie je pre nich nič nové, pretože už 4 ihriská odovzdali deťom v Pezinku, Myjave, Seredi a Bratislave. Banská Bystrica je tak piata v poradí a len čo dokončia Žihadielko tu, presťahujú sa do Vrbového, kde vybudujú ďalšie ihrisko. Do konca júla sa deti budú tešiť a chlapi pri výstavbe ihrísk potiť ešte v týchto mestách : Šaľa, Šahy, Dolný Kubín a Stropkov.

Dobrá správa pre nostalgikov

Destké ihrisko s preliezkami ešte z minulého režimu ostalo nedotknuté. Obavy staršej generácie sú teda nateraz zažehnané. Staré hojdačky a preliezky stále stoja na svojom mieste a tak dospeláci, ktorí na nich vyrástli môžu spomínať na svoje detstvo naďalej. Dnes však deti toto ihrisko využívajú len málo. Práve nové ihrisko by malo pritiahnuť viac detí s rodičmi, bude teda zaujímavé sledovať, ktoré ihrisko ich zaujme viac. Moderné prvky zaradené do ihriska Žihadielko sú pre ihrisko staré niekoľko desiatok rokov veľkou „konkurenciou“.

10 víťazných miest

O ihriská súťažili mestá z celého Slovenska a vďaka zimnému hlasovaniu v januári a februári sa z 96 zapojených miest dostalo do finále 10 tých, za ktoré hlasovalo najviac ich obyvateľov. Medzi nimi nechýba aj Banská Bystrica. Viac ako 500.000 hlasujúcich počas šiestich týždňov cez internet odovzdalo celkovo cez 2,6 milióna hlasov, na základe ktorých sa rozhodlo o desiatke víťazných miest.

Včielka Maja pre deti od 2 -12 rokov

Na ihrisku, ktoré je pre deti od 2- 12 rokov bude osem rôznych destkých herných prvkov a plocha bude rozdelená na dve časti. Menšie a staršie deti budú mať odlišné dopadové plochy. Pre najmenších to bude EDPM liata guma a štrk pre tie väčšie deti. Nebude chýbať pieskovisko, kolotoč, hojdačky a dva detské hrady. Ako bude ihrisko vyzerať, to uvidíme až v sobotu. Isté je, že Včielka Maja a jej kamaráti budú súčasťou ihriska, ktorého pestré farby budú žiariť do ďaleka.

mp

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *