Živena vystupuje z učebníc do verejného života

Najstarší slovenský ženský spolok Živena vstupuje do novej etapy svojej histórie. Otvorila ju I. Programová konferencia, ktorá sa uskutočnila v piatok v Banskej Bystrici.

„Živena má vo svojej DNA zakódované posolstvo meniť spoločnosť k lepšiemu, k empatickejšiemu spolunažívaniu. Jej veľký prínos pri zlepšovaní života žien v minulosti je nesporný. Tento veľký potenciál má Živena v sebe stále, len ho treba správne uchopiť. Nastal čas, aby Živena pomyselne vystúpila z učebníc do verejného života. Potrebujeme ju,“ hovorí Magda Vášáryová, ktorá pri zvolení za predsedníčku Živeny v roku 2013 sľubovala modernizáciu tohto spolku.

Živena sa chce venovať verejným diskusiám k moderným témam a otvárať otázky, o ktorých sa v našej spoločnosti málo diskutuje. Na týchto témach bude spolupracovať s odborníčkami na danú roblematiku. O plánoch Živeny a témach budú rozhodovať členky spolku. Na konferencii vystúpila aj ombudsmanka Jana Dubovcová, predsedníčka o. z. Vidiecky parlament na Slovensku Mária Behanovská či Daniela Kodajová z Historického ústavu SAV.

Živena je najstarší slovenský ženský spolok so 145-ročnou históriou. V súčasnosti je v Živene registrovaných približne  tisíc žien ale i mužov a pôsobí nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

(pef)

Pozri tiež

Jubilantka Živena pozýva na prechádzku po rokoch minulých

Živena, najstarší spolok slovenských žien, oslavuje v tomto roku 150. výročie svojho založenia. Banskobystrická Živena …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *