Čerstvý majster sveta Marián Jung v kokpite svojho pretekárskeho stroja. Foto: Jan Miškovič                           

Zlato z MS pre Duklu a Slovensko zásluhou Mariána Junga

Marián Jung, pretekár F 500 vo vodnom motorizme, člen Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica sa v nedeľu  (14.10.) v talianskom Borette stal majstrom sveta.

Zo svetového trónu zosadil domáceho pretekára  Giuseppe Rossiho. Rozhodli o tom  jazdy na vodnej hladine s veľmi ťažkou vodou, ktorá robila mnohým pretekárom veľké starosti. Náš reprezentant, v súčasnosti už 7 násobný majster sveta však jazdil fantasticky. Ťažil hlavne z dobre pripraveného stroja a svojich bohatých skúseností, ktoré na vodnej hladine pri rýchlosti až 200 km za hodinu využíval proti súperom i vodným nástrahám skvele. Obrátky na špinavej rieke robil ako tradične, keď jazdí majstrovsky, pri hodinovej rýchlosti 170 km… Aj takí pretekári ako Rakúšan Havaš či už spomenutý Rossi na takú jazdu nestačili. Marián Jung sa toho roku zaslúžil o zisk 27. medaily pre VŠC Duklu Banská Bystrica z významných európskych a svetových športových súťaží v tomto kalendárnom roku. Jeho tréner Ján Miškovič tesne po pretekoch povedal:

„Super! Krásne, nami očakávané umiestnenie. Forma Mariána gradovala už pred dvoma týždňami na Svetovom pohári v českých Jinoniciach, kde tiež zvíťazil. Ideme ďalej. Taký úspech zaväzuje!“

Srdečne k veľkému úspechu blahoželáme!

Jozef Mazár

Pozri tiež

Horehronský expres hlási za prvý mesiac vypredané

Za prvý mesiac a pol historický Horehronský expres využilo vyše 900 cestujúcich. Historický vláčik premáva počas …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *