Zlodeja zadržali hneď po spáchaní skutku, pomohol všímavý občan

Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom obvinil zo zločinu krádeže 28-ročného Michala z Lehôtky pod Brehmi. 

V pondelok (8.2.) krátko po polnoci prišiel k  predajni  potravín v obci  Lehôtka  pod  Brehmi. Cez bočný vchod sa vlámal do objektu, kde poškodil ďalšie dvere a dostal sa do predajne. Ukradol drogistický tovar, ponožky, mäsové výrobky (salámy, slaninu, párky) , cukrovinky, alkohol, cigarety a tabak, ktoré si dal do tašiek z predajne, do prinesenej tašky na zips  a do krabice. Časť ukradnutých  vecí stihol odniesť a časť vecí nechal nabalených  pred  dverami do predajne. Keď sa pre ukradnuté veci vracal, zadržala ho policajná hliadka.

Spoločnosti zo Žarnovice vznikla krádežou a poškodením zariadenia predajne, škoda odhadnutá na 706 eur. Tento skutok spáchal aj napriek tomu, že bol za taký čin v decembri 2015 odsúdený. Po vykonaní  procesných  úkonov  bol  umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 10 rokov.

Za pomoc pri objasnení tohto skutku ďakujeme občanovi, ktorý podozrenie, že dochádza k páchaniu trestnej činnosti, neváhal oznámiť na tiesňovú linku č. 158.

Zdroj a foto : TS KRPZ BB

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *