Zničenú cestu na Muráni opraví Skanska SK, kraj dnes odovzdá stavenisko

Banskobystrický samosprávny kraj a spoločnosť Skanska SK podpísali zmluvu na opravu cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou. Stavenisko odovzdá župa ešte dnes, cesta v jednom jazdnom pruhu má byť prejazdná do konca roka. Celková cena zákazky je 7,5 milióna eur vrátane DPH. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie.

 Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zazmluvnil zhotoviteľa, ktorý začne opravovať poškodený úsek cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou. Zároveň tiež bude upravovať dočasnú obchádzkovú trasu cez Národný park Muránska planina, aby bola bezpečná aj v prípade nepriaznivého počasia.

„Spoločnosť Skanska SK sme vybrali v priamom rokovacom konaní tak, ako nám to odporučili na Úrade vlády po konzultácii s Úradom pre verejné obstarávanie. Prioritou pre nás bola serióznosť a história spoločnosti, jej vystupovanie voči subdodávateľom anajmä dostatok voľných kapacít, ktoré sú pre rýchly priebeh prác rozhodujúce,“

povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Zmluvne dohodnutá cena, ktorá zahŕňa dve etapy rekonštrukcie poškodeného úseku i úpravy na obchádzkovej trase, je 7 547 038,18 eur vrátane DPH.

„Uvedená stavba je veľmi náročná nielen projekčne a technologicky, ale i z pohľadu časového. Je rozdelená na dve etapy a my urobíme všetko pre to, aby sme do 31. decembra tohto roku sprejazdnili úsek medzi Muráňom a Prednou Horou,“

povedal Ivan Gajdoš, riaditeľ projektu zo Skanska SK.

Stavenisko odovzdá župa ešte dnes a rekonštrukčné práce začnú bezodkladne.

zdroj: TS BBSK, Lenka Štepáneková, ilustračné foto BBSK

Pozri tiež

Mladí chodci z mesta pod Urpínom sa blysli osobákmi v Poděbradoch

MLADÍ CHODCI  SA BLYSLI OSOBÁKMI V PODĚBRADOCH V sobotu 15. mája na testovacích chodeckých pretekoch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *