Zrážka vlaku so spadnutým stromom

Vystrašeným cestujúcim pomáhali v silnom daždi policajti do bezpečia.

V nedeľu (28.7.) bola vo večerných hodinách vyslaná hliadka železničnej polície zo Zvolena k udalosti, ku ktorej došlo na železničnej trati v úseku neďaleko obce Hronská Dúbrava.

V dôsledku nepriaznivého počasia, silného dažďa, došlo k pádu stromu na železničnú trať, kde následne prichádzajúci vlak narazil do spadnutého stromu. Išlo o vysoký strom, ktorý vyvrátilo zo šikmého svahu pri hlavnej ceste aj s koreňom a spadol krížom cez hlavnú cestu, cez obidva jazdné pruhy a zasiahol aj na železničnú trať.

Po príchode policajnej hliadky k stojacemu vlaku sme zistili, že ide o osobný vlak, ktorý smeroval zo Zvolena do Levíc, na ktorom bolo v prednej časti rozbité vrchné čelné okno, poškodená kabína. V dôsledku zrážky došlo k ľahkému zraneniu rušňovodiča, ktorý uviedol, že už nedokázal zrážke zabrániť.

Hliadka sa ďalej skontaktovala s vlakvedúcim, ktorý zranený nebol. V čase zrážky sa vo vlaku nachádzalo 23 cestujúcich a ani jeden z nich neutrpel žiadne zranenia. Následne nato, polícia dôkladne prešla a skontrolovala celý vlak, osobne hovorili s každým cestujúcim, pričom sa  uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc.

Hliadka spoločne s vlakvedúcim upokojila všetkých vystrašených cestujúcich a následne nato sa dostavila hliadka polície zo Žiaru nad Hronom, ktorá odviezla rušňovodiča k rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá sa pre spadnutý strom nemohla urýchlene dostaviť k vlaku. Polícia postupne všetkých cestujúcich po skupinkách previezla do priestorov železničnej stanice v obci Hronská Dúbrava, ktorá je neďaleko. Spolu s vlakvedúcim organizovane po skupinkách pomohla všetkým cestujúcim aj s batožinou prejsť bezpečne na hlavnú cestu.

Vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich prišla pomôcť aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom.

TS: Petra Kováčiková, foto: KRPZ BB

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *