ZŠ Sama Cambela motivuje žiakov aj na lyžiarskom výcviku

Aj v tomto školskom roku 2018/19 sa žiaci IV. a VII. ročníka ZŠ Sama Cambela v Slovenskej Ľupči zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu.

Za miesto pobytu zvolili opäť osvedčené lyžiarske stredisko Tále, ktoré ponúka možnosti pre lyžiarov všetkých kategórií. Kurzu sa zúčastnilo cca. 50 žiakov z čoho bola približne polovica nelyžiarov.

Lyžiarsky kurz prebiehal podľa výcvikového plánu a splnil svoj cieľ. Podmienky na lyžovanie boli veľmi dobré, svah bol upravený a počasie každý deň iné. Všetci mali snahu  zdokonaľovať sa v lyžovaní a žiaci si odniesli aj veľa pekných zážitkov.

Počas výcviku spravili nelyžiari veľký pokrok a všetci, aj vďaka prístupu Alenky Luptákovej a Zdenky Sokolovej, zvládli zjazdiť terén oblúkmi v obojstrannom prívrate – pluhu a občas aj zabrzdiť. Pokročilí sa venovali zjazdu svahu paralelnými oblúkmi carvingovým štýlom, aj na strmších svahoch a skúšali rôzne akrobatické kúsky.

Nakoľko bolo na výcviku tento rok veľa veľmi šikovných lyžiarov, vedenie ZŠ sa ich rozhodlo motivovať k čo najlepším výkonom a dve skupiny lyžiarov mali možnosť na záver lyžiarskeho kurzu otestovať svoje schopnosti v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná na Chopku. Pre deti to bol úžasný zážitok, pretože sa prvý krát ocitli v tomto stredisku. Našej „odmene“ prialo aj počasie a tak okrem perfektných lyžiarskych svahov si deti užili aj nádherné prírodné scenérie a teplé slniečko. Bol to krásny zážitok a ako sami skonštatovali: „sú vďační za možnosť lyžovania v oblakoch“.

jk

Pozri tiež

FOTO: Záhrada, ktorá učí

ZŠ Sama Cambela v Slovenskej Ľupči bola v minulom školskom roku ako jediná z banskobystrického …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *