Zvolen bude plný objímajúcich sa ľudí

Odvážni mladí ľudia vo štvrtok opäť zaplavia ulice Slovenska. Ak sa vás pokúsia objať, neľakajte sa – stali ste sa súčasťou Hug day – Dňa objatí. Už  4. ročník medzinárodného Dňa objatí na Slovensku sa uskutoční  25. júna pod záštitou Mavio Media. Zvolenským epicentrom bude od 10.00 Námestie SNP.

„Ak v tomto čase budete prechádzať námestím, určite natrafíte na niekoľko skupiniek mladých ľudí s transparentmi, ktorí vám s radosťou spríjemnia deň objatím alebo vás rozosmejú pri pohľade na ich uletené „netradičné objatia“,“ vysvetľuje Ľubomír Bystriansky, koordinátor podujatia vo Zvolene a člen Rady mladých Zvolen.

Cieľom je priniesť úsmev a objatie tam, kde chýba a pripomenúť ľuďom radosť, ktorú vytvára ľudská srdečnosť a blízkosť. Dobrovoľníci chcú ukázať okoloidúcim, že objatie je to, čo nám môže pomôcť vymaniť sa z každodenného stresu.

Do tohto podujatia sa môže zapojiť ktokoľvek, ak sa v čase od 10:00 dostaví na Námestie SNP s vlastným transparentom, na ktorom bude nápis „free hugs“ alebo v preklade „objatia zdarma“. Každý „objímač“ si počíta rozdané objatí a na záver ich nahlási koordinátorovi, aby sa mohol výsledný počet objatí hneď po podujatí spočítať. Zvolen dúfa, že sa mu opäť podarí rekord.

Zdroj: TS, Mesto Zvolen

Pozri tiež

Video│Mladí ľudia vedia o holokauste a SNP málo

Najčastejšou odpoveďou bolo neviem. Aj takto vyzeral prieskum u mladých ľudí vo veku 15-20 rokov. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *