ZVOLENSKÍ KRIMINALISTI ZAISTILI PODOZRIVÉ EUROBANKOVY VYSOKEJ NOMINÁLNEJ HODNOTY.

Veci polícia zaistila včera počas domovej prehliadky vo Zvolenskom okrese. Všetok zaistený materiál bol zaslaný na expertízne skúmanie.

K desiatkam zaistených podozrivých bankoviek poskytne odborný posudok Národná banka Slovenska, ktorej experti vyhodnotia aj stupeň nebezpečnosti zaistených bankoviek. Polícia v súvislosti s prípadom zadržala jednu podozrivú osobu, ktorá sa mala podľa doteraz získaných informácií pokúsiť podozrivé bankovky dať aj do obehu. Prípad je v štádiu vyšetrovania. K podrobnejším informáciám sa vrátime, keď bude prípad uzavretý.

POZOR NA FALOŠNÉ PENIAZE, OVERTE SI AJ LAICKY ICH PRAVOSŤ!

Euro je silná a stabilná mena, ktorá priťahuje aj pozornosť falšovateľov peňazí. Aj keď eurové bankovky a mince patria vďaka aplikovaným ochranným prvkom medzi najlepšie chránené meny na svete, môžu sa v peňažnom obehu vyskytnúť aj falzifikáty.

Eurové bankovky a mince obsahujú ochranné prvky, vďaka ktorým sa dajú zákonne vydané platidlá rozpoznať od falošných aj bez použitia špeciálnych prístrojov. Pre jednoduché overenie pravosti bankovky môžete použiť skúšku hmatom, pohľadom a naklonením. Nezabudnite však, že vždy je potrebné overiť viacero ochranných prvkov!

Ak zistíte, že bankovka alebo minca je podozrivá alebo falšovaná ihneď kontaktujte políciu, pretože falšovanie peňazí, distribúcia a vedomá platba s falošnými peniazmi je závažným trestným činom.

Zdroj a foto : TS KRPZ BB, Petra Kováčiková

Pozri tiež

Odborníci diskutovali pri Dunaji o ochrane vôd

Takmer 50 expertov sa stretlo vo štvrtok 2. júla 2020 na odbornej exkurzii pri Dunaji, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *