Aktuálne: „Totem“ medzi Zvolenom a Sliačom

Nedávno otvorený cyklistický chodník medzi Zvolenom a Sliačom oddnes zdobí „hraničný totem“. Osadili ho a „pokrstili“ zástupcovia oboch samospráv a tamojší nadšenci cyklistiky. Symbol má pripomínať blízkosť oboch miest a ich spoluprácu v oblasti rozvoja cyklodopravy. Presne na poludnie zároveň symbolicky otvorili cyklistický chodník medzi Zvolenom a Sliačom. Pásku prestrihli primátorka Zvolena Lenka Balkovičová a primátor Sliača Daniel Dunčko.

„Vo Zvolene aktívne pracujeme na rozšírení cyklodopravy, ktorá so sebou nesie obrovské pozitíva. Pohybovú aktivitu, zlepšenie životného prostredia, odľahčenie preťažených cestných komunikácií, riešenie problémov s parkovaním,“ uviedla pri tejto príležitosti primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

Dnešný deň je zároveň vo Zvolene Cyklodňom. Už od rána sa v centre mesta konajú súťaže pre deti, jazda amatérskych, profesionálnych aj zdravotne postihnutých cyklistov. Ako sa jazdí skutočná súťaž, to si budú môcť Zvolenčania pozrieť pod zámkom. Medzi 13.30 a 14.00 h sa tu očakáva prejazd pelotónu najväčších cyklistických pretekov Okolo Slovenska, pripravená je aj špeciálna rýchlostná prémia. Diváci tak budú mať možnosť vidieť naživo profesionálov a špičkové športové výkony v ich podaní.
Adrenalínové výkony predvedú na námestí športovci v rámci cyklotrial vystúpení. Zdolávanie prekážok, preskoky, zručnosť, to všetko bude možné vidieť na námestí od 14.00 h.
Aj tento rok Priaznivci Pustého hradu organizujú už tradičnú historickú cyklojazdu Via Magna. Skupiny, ktoré vyrážali z maďarského Szentendre a z oravského Tvrdošína, by sa mali o 16.00 h stretnúť práve vo Zvolene.

■tasr■

Pozri tiež

Kúpele Sliač otvoria VIANOČNÉ KÚPELE bohatým rodinným programom

Kúpele Sliač žili tento rok kultúrne a spoločensky štedrý rok. Nezastavia sa ani v zime a už v piatok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *