Slovensko sa vystriháva

Liga proti rakovine spustila jedinečný celoslovenský projekt „Vystrihaj sa Slovensko“. Cieľom je vyzvať ľudí s dlhými vlasmi, aby ich darovali na výrobu parochní pre onkologické pacientky.
Liga proti rakovine v spolupráci s vlasovým štúdiom „Zdenka Vrbová“ pripravili celoslovenskú aktivitu. Jej hlavným cieľom je uľahčiť prežívanie rakoviny ženám, ktoré v jej dôsledku prídu o vlasy, v podobe parochne z pravých vlasov. Projekt má tiež povzbudiť ľudí, aby boli vnímavejší k druhým a upriamiť pozornosť na potreby onkologických pacientov v ich okolí.

Zapojiť do projektu sa môže každý, aj keď len symbolicky. Stačí si zmeniť strih vlasov a zdieľať svoju foto na soc. sieťach medzi známymi s hashtagmi #vystrihajsaslovensko a #idemdotoho. V prípade, že ide o vhodné vlasy na darovanie, je možné poslať ich na adresu uvedenú na www.vystrihajsaslovensko.sk. Vhodné sú 40 cm dlhé a nefarbené vlasy. Približne piati darcovia vhodných vlasov dokážu pokryť náklady na novú parochňu pre jednu pacientku.

      Pacientky, ktoré majú o parochňu záujem, si o ňu môžu požiadať na uvedenej webstránke vyplnením jednoduchého formuláru. „Vystrihaj sa Slovensko“ chce zároveň zvýšiť povedomie o onkologických ochoreniach a nevyhnutnosti pravidelných preventívnych prehliadok.
Projekt bude pokračovať po celý rok. Najbližšie „verejné strihanie vlasov“ bude 19. septembra na Avon Pochode v Bratislave.

text, ilustr. foto:tasr

Pozri tiež

Deň jabĺk v Robotníckom dome – Týždeň ligy proti rakovine

V Robotníckom dome v Banskej Bystrici sa v utorok 24. 10. 2017 stretli ľudia, ktorí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *