Zvolenčania môžu skrášliť svoje okolie za 500 EUR

Možno denne chodíte okolo miesta, ktoré je zapratané odpadom alebo je zanedbané. Možno si viete predstaviť, že by sa tam dali postaviť lavičky alebo namaľovať steny, vytvoriť malý parčík, záhon alebo len jednoduché zátišie pre rodiny s deťmi. Ak áno, neváhajte viac.

Mesto v týchto dňoch vyhlasuje súťaž „Krajšie priestory“ s cieľom dať príležitosť aktívnym Zvolenčanom, ktorí sú všímaví k svojmu okoliu a majú nápady, ako ho urobiť lepším pre život. Od 15. 2. 2016 do 31. 3. 2016 môže každý jednotlivec alebo občianske združenie na adresu mesta poslať jasne zadefinovaný projekt, ktorého cieľom je skrášliť konkrétnu verejnú lokalitu. Tri najlepšie projekty získajú od mesta 500 EUR. Víťaz bude mať potom dva mesiace na to, aby svoj sen premenil na skutočnosť.

„Čím väčšiemu počtu ľudí bude projekt slúžiť a čím viac ľudí sa zapojí aj pri samotnej realizácii, tým lepšie. Projekty s najväčším zapojením dobrovoľníkov a najväčším vplyvom na okolie budú mať najväčšiu šancu vyhrať. Tešíme sa najmä na originálne projekty a riešenia,“ hovorí viceprimátor mesta Zvolen Jaroslav Stehlík.

V návrhoch projektov treba popísať cieľ, lokalitu projektu a poslať spolu s predbežným rozpočtom jednoduchý náčrt, ako by mal priestor vyzerať.

„Nemá ísť o veľké a drahé projekty,“ hovorí hovorkyňa mesta Eva Ježovičová, „ale o projekty, ktoré vedia Zvolenčania realizovať sami, svojpomocne a jediné, čo potrebujú, sú napr. financie na materiál. Teda, okrem nadšenia.“

Mesto verí, že na jeho území žijú kreatívni ľudia, ktorí dokážu svojou prácou motivovať aj druhých. Čím viac sa ich prihlási, tým väčší zmysel bude mať samotná súťaž. Neváhajte a premaľujte si okolie za 500 EUR.

Viac informácií a propozície k súťaži nájdete na stránke www.zvolen.sk, na Facebooku Mesta Zvolen alebo mailom na priestory@zvolen.sk

Zdroj : TS MÚ Zvolen, Mgr. Eva Ježovičová, foto tasr

Pozri tiež

Banskobystrický kraj hľadá nájomcov do projektu OSMIČKA

 Budova bývalého gymnázia vo Zvolene sa mení na moderný objekt, v ktorom obyvatelia nájdu sociálne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *