Banská Bystrica bude žiť Veľkonočnou atmosférou

V bohatom programe, ktorý tvorí dvanásť podujatí, nebudú chýbať ľudové spevy a tance, vynášanie Moreny, ako i rozprávky Divadla Žihadlo o Zajkovi Lajkovi či O kohútikovi a sliepočke.

Pre obyvateľov a návštevníkov mesta sú pripravené tvorivé dielne, na ktorých si budú môcť vyrobiť kašírované vajíčka a svoj vlastný korbáč.

O tradičné zvykoslovné pásmo spojené s vynášaním Moreny sa postará DFS Prvosienka a žiaci 2. stupňa základných škôl i osemročných gymnázií budú v Robotníckom dome súťažiť o najkrajší veľkonočný aranžmán. Zmena programu je vyhradená. Aktuálne informácie o zrušení jednotlivých vystúpení, v prípade nepriaznivého počasia, budú uverejnené na stránke www.banskabystrica.sk a na našom facebooku.

Tešiť sa môžete aj na pestrú ponuku remeselných výrobkov, akými sú kraslice, prútené korbáče, kvetinové ikebany, výrobky z včelieho vosku, medovníky, med a mnoho iného. Labužníci si budú môcť pochutnať na rôznych pekárenských či cukrárenských výrobkoch, langošoch, chlebových posúchoch, trdelníkoch, ale napríklad aj na medovine.

Predajné stánky budú k dispozícii každý deň od utorka, 28. marca do stredy, 5. apríla 2023 v čase od 9:00 do 19:00 h.

Mesto Banská Bystrica, foto : red.

Pozri tiež

Medzinárodné krňačkové preteky –  5. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Dňa 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *