FOTO: EKOdeň v Sásovej plný zábavy a dobrej nálady

Ďalší predĺžený víkend a dobré počasie opäť priali mnohým zaujímavým podujatiam. Na svoje si určite prišiel každý. Komunitné centrum v Sásovej už po tretíkrát pripravilo vo svojej záhrade festival EKOdeň, na ktorom sa zišlo niekoľko desiatok ľudí nielen zo Sásovej. ten sa uskutočnil v piatok 8. mája, tentokrát ako súčasť prvého ročníka EMBARGO festivalu.

Pre návštevníkov bola pripravená prehliadka záhrady s výkladom odborného garanta Ľuboša Vrbického, na ktorom sme sa mohli dozvedieť napríklad aj ako vznikajú krásne prírodné miesta na sídliskách, či o starostlivosti o rastliny a dreviny. Pre najmenších boli pripravené rôzne eko aktivity – naučili sa, ako správne separovať odpad, či spoznávali „hlasy vtáctva“. Rozhodne sa nenudili ani na dobrodružnom prírodnom ihrisku. Seniorky z Denného centra Púpava si pripravili ochutnávku zdravých jedál a dopoludnie bolo aj v znamení príprav už tradičného vegánskeho gulášu.

Jazzové vystúpenie v podaní Martin Uherek Trio a vystúpenie rómskeho tanečného súboru Romano Rat boli už len pomyselnou čerešničkou na torte. Celý deň bola v záhrade veľmi príjemná a priateľská atmosféra. Je len dobre, že Komunitné centrum Sásová si našlo svoje miesto pod slnkom a pomáha tvoriť komunitu na najväčšom banskobystrickom sídlisku. Čoskoro otvorí svoje brány druhé komunitné centrum, tentokrát na Fončorde.

(pef)

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *