Prvá špecializovaná ambulancia

Vo FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica od marca otvorili pre pacientov so silnými bolesťami ambulanciu intervenčnej algeziológie. Je to prvá takáto ambulancia v štátnej zdravotníckom zariadení na Slovensku. 

Oproti bežným ambulanciám bolesti predstavuje vyšší stupeň poskytovanej liečby. Pod sonografom s maximálnou presnosťou ošetria bolesť vedúce nervové tkanivá  alebo nervové pletence. Buď ich lokálne znecitlivia lokálnou anestéziou, stimulujú pomocou neurostimulátora, alebo dočasne vyradia z funkcie pomocou rádiofrekvencie alebo absolútnej novinky prístrojom na kryobláciu nervov. Metódu poskytujeme ako jediná štátna nemocnica v SR.

„Tieto metódy prinášajú úľavu od chronických bolestí, alebo bolestí ako dôsledku či už poúrazových a pooperačných stavov, ischiasu, prípadne onkologických ochorení alebo zápalu periférneho nervu, ktoré pacientom spôsobujú často značné utrpenie a žiadna iná liečba alebo tlmenie nezaberá, “

vysvetlil doc. MUDr. Igor Martuliak, PhD., prednosta Algeziologickej kliniky SZU.

„Zavádzanie moderných trendov a liečebných metód, ktoré prinášajú pacientom zlepšenie zdravia alebo úľavu sú pre našu nemocnicu prioritou. Teší ma, že v našej nemocnici poskytujeme pacientom najkomplexnejší rozsah liečby bolesti, aký je na Slovensku dostupný, “

doplnila Ing. Miriam Lapuníková, MBA, riaditeľka nemocnice.

Ambulancia sa nachádza v poliklinickej časti nemocnice,  v zrenovovaných priestoroch. Objednáva sa telefonicky, na odporučenie všeobecného lekára.

FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica, Ružena Maťašeje, foto : FNsP F. D. Roosevelta BB

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *