Súčasní poslanci zasadali naposledy

V aktuálnom volebnom období 2018 – 2022 sa včera 8.11.2022 na pôde mestského úradu uskutočnilo posledné rokovanie mestského zastupiteľstva. Viacerým poslancom sa pomaly končí ich funkčné obdobie.
Nakladanie s majetkom mesta, zmena programového rozpočtu, návrh na schválenie účelu použitia rezervného fondu, informácia o činnosti hlavného kontrolóra mesta či Zmluva o partnerstve a spolupráci medzi ukrajinským mestom Sumy a Banskou Bystricou. To je len časť tém, o ktorých počas dnešného utorka rokovali.
Zo súčasného 31 členného poslaneckého zboru si na najbližšie štyri roky zasadne do mestského zastupiteľstva 18 terajších poslancov. Zvyšných trinásť svoje posty opustí. Nahradia ich novozvolení zástupcovia, ktorých si v októbrových voľbách vybrali voliči nášho mesta.
Ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva na volebné obdobie 2022 – 2026 bude v utorok, 15. novembra 2022. Budúci poslanci zložia sľub v priestoroch Cikkerovej siene Radnice na Námestí SNP 1. Zároveň budú známe mená aj poslancov, ktorí dostanú poverenie na vykonávanie občianskych obradov, či už ide o sobáše alebo uvítanie detí do života.
Mesto BB

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *